ARTL Hall of Fame

The ARTL Hall of Fame was created to "forever recognize and remember" the past winners of the Athens Recreational Tennis League. These individuals worked hard on the court and for their season they were crowned "Champion".

Congratulations to all the ARTL Winners!
Keep playing and gaining that invaluable match experience.

WOMEN's Singles

2.5 Business

   Spring 2002    Sandra Sellars / Lori Settlemyer / Terri Mobley
   Summer 2002    Jennifer Bond
   Spring 2003    Maia Thomas (Div. 1),  
     Jessica Jenkins (Div. 2 and Play off)
   Summer 2003    Kanjana Shellhorse
   Fall 2003    Karin Usry
   Spring 2008    Beth Thaxton
   Summer 2008    Becky Terns
   Falll 2008  
   Spring 2009    Ilse Maison
   Summer 2009       Carrie Shafer
   Fall 2009      Debbie Golden
   Spring 2010    Sharon Reid
   Spring 2012    Tiffany Taylor
   Winter 2013    Christy Chandler

2.5 Day

   Fall 2002     Darcy Harris
   Spring 2003    Angie Hansford
   Falll 2008    
   Spring 2009    Tracy Sisson
   Fall 2009      Laurel Sanville
   Spring 2010    Sharon Reid
   Summer 2010    Hannah Harwood
   Fall 2010    Georgia Griffin
   Spring 2011    Karen McCall
   Winter 2014    Amy Quilter

3.0 Day

   Fall 1998    Meg Downs
   Spring 1999    Tina Mulvihill (Div. #1) 
     Susan McKinney (Div. #2)
   Summer 1999    Karen Klingel-Yu
   Fall 1999    Jane Benson
   Spring 2000    Jane Benson
   Summer 2001    Tammy Kemper
   Fall 2001    Inessa Hallyburton
   Spring 2003    Julia Marlowe
   Summer 2003    Gail Scruggs
   Fall 2003    Tammy Kemper
   Spring 2008    Vassi Deltcheva (Div. #1)
     Mary Engel (Div. #2)
   Falll 2008  
   Spring 2009    Pam Shields
   Fall 2009      Christine Kozlosky
   Spring 2010    Becky Peyton
   Summer 2010    Lynn Baginski
   Spring 2011    Shelley Geib
   Summer 2011    Kellett Junker
   Fall 2011    Karen McCall
   Spring 2012    Lauren Bowdler
   Fall 2012    Savannah Bartel
   Spring 2013    Cyndie Santamaria

3.0 Business

   Spring 1999    Barbara Richmond
   Summer 1999    Jo Ann Harrison
   Fall 1999    Karen Klingel-Yu
   Spring 2000    Alice Bender
   Summer 2000    Judy Lynch
   Spring 2001    Becky Callaway (Div. #1)
   Kristy Dickens (Div. #2)
   Summer 2001    Susan Morris (Div. #1)
   Ouida Dillon (Div. #2)
   Fall 2001    Carrie Scruggs (Div. #1)
   Grace Browder (Div. #2)
   Spring 2002    Joan Baird (Div. #1)
   Carla Holt (Div. #2)
   Kay Keller (Div. #3)
   Summer 2002    Morgan Nolan (Div. #1)
   Janelle McCain (Div. #2)
   Fall 2002    Katy Crumley (Div. #1)
   Debbie Dietzler (Div. #2)
   Spring 2003    Toni Pomerene (Div. #1 and Play off)
   Wanda Beard (Div. #2)
   Debbie Gordy (Div. #3)
   Saralyn Pope (Div. #4)
   Summer 2003    Heather Bowen (Div. #1)
   Lisa Klein (Div. #2)
   Fall 2003    Kanjana Shellhorse (Div. #1)
   Carrie Olson (Div. #2)
   Spring 2008    Christina LaFontaine
   Summer 2008    Amy Joyce (Div. #1)
      Whitney Jacobs (Div. #2)   
   Fall 2008   
   Spring 2009    Sarah Ashton (Div. #1)
   Sandra Sellars (Div. #2)
   Summer 2009    Ilse Maison
   Fall 2009    Christi Ward
   Spring 2010    Angela Jasiulevicius
   Summer 2010    Christi Ward
   Fall 2010    Kristina Turner (Div. #1)
     Jo Carol Nesset-Sale (Div. #2)
   Spring 2011    Krisin Loiselle
   Summer 2011    Kala Jones (Div. #1 and Playoff)
     Robyn Mann
   Fall 2011    Holly Hayden
   Spring 2012    Jennifer Satterfield
   Summer 2012    Angela Owen (Div. #1)
     Stacey Dearing (Div. #2 and Playoff)
   Fall 2012    Carol Catoe
   Winter 2013    Mo Creech
   Spring 2013    Lisa Kelly (Div. #1)
     Sarah Jackson (Div. #2 and Playoff)
   Summer 2013    Mo Creech (Div. #1 and Playoff)
     Tiffany Mathis (Div. #2)
   Fall 2013    Rachel Temples
   Winter 2014    Sheri Smith

3.5 Day

   Fall 1998    Joan Hall
   Spring 1999    Monica Matheson
   Summer 1999    Lalla Tanner
   Spring 2000    Joan Hall
   Summer 2001    Jolene Bush
   Fall 2001    Amy Gaynor
   Spring 2002    Jane McNeil (Div. #1)
   Madge Dennis (Div. #2)
   Summer 2002    Jane McNeil
   Spring 2003    Karen Klingel-Yu (Div. #2)
   Fall 2003    Brenda Dove
   Spring 2008    Trina Cyterski
   Summer 2008    Christina LaFontaine
   Fall 2008  
   Spring 2009    Courtney Meadows
   Summer 2009    Elizabeth Lundie
   Fall 2009         Jo-Ann Thorne
   Spring 2010     Judy Bruning
   Summer 2010    Anna Gast
   Summer 2011    Shelley Geib
   Spring 2013    Nisha Bhatt

3.5 Business

   Fall 1998    Jo Ann Thorne
   Spring 1999    Jo Ann Thorne
   Summer 1999    Jo Ann Thorne
   Fall 1999    Jo Ann Thorne
   Summer 2000    Brenda Rogers
   Summer 2001    Carrie Unger
   Spring 2002    Jo-Ann Thorne
   Summer 2002    Karen Klingel-Yu (Div. #1)
   Debra Valente (Div. #2)
   Fall 2002    Paula Bray
   Spring 2003    Barbara Smith
   Summer 2003    Jane McNeil
   Fall 2003    Brenda Dove
   Spring 2008    Karen Tinsley
   Summer 2008    Lynn McDermott
   Fall 2008  
   Spring 2009    Diane Speight
   Summer 2009    Jennifer Peevy
   Fall 2009         Kathy Dover   
   Spring 2010    Trina Cyterski
   Summer 2010    Sheila Devaney
   Fall 2010    Diane Speight (Div. #1 and Playoff)
     Deinse Fulton (Div. #2)
   Spring 2011    Meg Kozinsky (Div. #1)
       Diane Speight (Div. #2 and Playoff)
   Summer 2011    Glara Seo
   Fall 2011    Shelley Geib (Div. #1 and Playoff)
     Jo-Ann Thorne (Div. #2)
   Spring 2012    Barbara Richmond (Div. #1)
     Pamela Miller (Div. #2 and Playoff)
   Summer 2012    Debbie Golden
   Fall 2012    Nisha Bhatt
   Winter 2013    Emily Boness
   Spring 2013    Laura Steadman
   Fall 2013    Moe Creech
   Winter 2014    Laura Ambrose (Div. #1)
   Winter 2014    Jaclyn Peters (Div. #2 and Playoff)

3.5 Business/Day

   Summer 2013    Brooke Reynolds

4.0 Business

   Spring 2010    Carrie Olson
   Spring 2013    Emily Boness

4.0 Business/Day

   Spring 2011    Sara Karlsson
   Spring 2012    Jordan Dean
   Summer 2012    Ronda Carey
   Winter 2013    Jennifer Westmoreland
   Summer 2013    Sophie Rabound
   Fall 2013    Sophie Rabound

Back to top

WOMEN's Doubles

5.0 Day

   Spring 2003    Donna Turnbull / Vanessa Dixon
   Spring 2008    Holly Williams / Sally Wollenhaupt
   Fall 2008  
   Spring 2009    Kathy Parker / Toni Edwards
   Spring 2010    Connie Tulenko / Heather Kincaid
   Spring 2012    Cyndie Santamaria / Sherri Michaels

5.0 Day / Business

   Summer 2009    Jada Stewart / Daisy Stewart
   Fall 2009         Carey Brown / Kristen Munsey

5.0 Business

   Fall 2002    Maia Thomas / Lynda Flage

5.5 Business

   Fall 2010    Rosalind Golob / Breanne Huston
   Spring 2011    Karen McCall / Carol Catoe
   Summer 2011    Ginger Dampier / Cassidy Dampier
   Fall 2011    Tiffany Taylor / Janice Neely
   Spring 2012    Heidi Ehrenreich / Catherine May

6.0 Day

   Fall 1998    Jo Keane/Lisa Marshburn
   Summer 1999    Beth Woolbright/Kay Woolbright
   Fall 1999    Mary McElhannon/Janet Micheletti
   Spring 2000    Kim Maddox/Alice McDonald (Div. #1)
   Amy Gaynor/JoAnn Harrison (Div. #2)
   Summer 2000    Julia Marlowe/S. Phillips
   Summer 2001    Linda Williams / Heather Williams
   Fall 2001    Sue Greer / Pat Berger
   Spring 2002    Jane McNeil / Tammy Kemper
   Summer 2002    Melanie Howington / Kathy Perry
   Fall 2002    Lisa Van Drunnen / Gail Scruggs
   Spring 2003   Caryl Sundland / Vickie Green
   Summer 2003    Sonja Pridgen / Janet Booker
   Spring 2008    Lea Ann Kemp / Ginger Dampier
   Fall 2008    
   Spring 2009    Marcheta Forrester / Lynn Baginski
   Spring 2010    Kristi Koening and Kleigh Banyai
   Summer 2010    Julie Cashin / Margaret Wesley
   Summer 2012    Ann Stoneburner / Sallie Duhling
   Winter 2013    Sallie Duhling / Julia Marlowe
   Spring 2013    Rachel Boyett / Jacelyn McCall
   Summer 2013    Jacelyn McCall / Amy Johnson
   Fall 2013    Ann Stoneburner / Sharon Reid
   Winter 2014    Jennifer Johnston / Jane Robertson

6.0 Business

   Spring 1999    Karen Klingel-Yu / Bonny Pruitt
   Summer 1999    Melissa Wiltshire / Anita Stampley
   Spring 2000    Cynthia Kenimer / Karen Emmi
   Summer 2000    Janet Micheletti / A. Gray
   Summer 2001    Julia Marlowe / Valerie Beasley
   Fall 2001    Jill Goldstein / Debbie Dietzler (Div. #1)
   Jill Goldstein / Sharon Hall (Div. #2)
   Spring 2002    Lisa Van Drunen / Katy Crumley (Div. #1)
   Debbie Dietzler / Jill Goldstein (Div. #2)
   Summer 2002    Debbie Dietzler / Jill Goldstein (Div. #1)
   Laura Cofer / Paree Shedd (Div. #2)
   Fall 2002    Paree Shedd / Laura Cofer
   Spring 2003    Tammy Hix / Janet Booker (Div. #1)
   Linda Shoaf / Libby Farmer (Div. #2)
   Summer 2003    Maia Thomas / Lisa Klein (Div. #1)
   Tammy Hix / Janet Booker (Div. #2)
   Fall 2003    Terri Ray / Gail Cowie (Div. #1)
   Theresa Silcox / Christine Scollay (Div. #2)
   Spring 2008    Mandy McEntyre / Lisa Lewis (Div. #1)
   Susan Riddle / Terry Gattiker (Div. #2)
   Summer 2008    Stacy Bartel / Ashley Bartel
   Fall 2008  
   Spring 2009    Marcheta Forrester / Victoria Hughes (Div. #1)
   Patty Pennington / Tammie Cartee (Div. #2)
   Heather Trammell / Janice Johnson (Div. #3)
   Summer 2009    Tammy McGarity / Peggy Meyran
   Fall 2009    Tammy McGarity / Peggy Meyran
   Spring 2010    Beth Thaxton / Vickie Rodrigues (Div. #1)
   Denise Gabriel / Tammy McGaritye (Div. #2)
   Heidi Bethea / Jennifer Johnsonn (Div. #3)
   Summer 2010    Christi Ward / Rebecca Rinckey
   Summer 2012    Angela Owen / Jennifer Satterfield
   Fall 2012    Emily Somerville / Elizabeth Beckett
   Winter 2013    Rachel Green / Jacelyn McCall
   Spring 2013    Elizabeth Beckett / Emily Somerville (Div. #1)
     Lorrie Gladden / Christen Gladden (Div. #2 and Playoff)
   Summer 2013    Sherry Turnipseed / Laura Grimes (Div. #1 and Playoff)
     Mo Creech / Lisa Anger
   Fall 2013    Emily Somerville / Elizabeth / Beckett
   Winter 2014    Shelly Billars / Jan Levinson

6.5 Day

   Fall 1999    Julie Martin/Kim McGarity
   Spring 2000    Mary McElhannon/Janet Micheletti
   Spring 2011    Erin Weeks / Sherri Munneke (Div. #1)
     Collette King / Joan Parker (Div. #2 and Playoff)
   Fall 2011    Traci Morrisey Joan Parker
   Spring 2012    Lauren Bowlder / Collette King

6.5 Business

   Summer 2000    Sally Rogers/Ann Railsback
   Summer 2001    Elizabeth Miller / Tricia Bridges
   Fall 2001    Elizabeth Miller / Tricia Bridges
   Spring 2003    Morgan Nolan / Kathy Simpson
   Spring 2003    Valerie Beasley / Katy Crumley (Div. # 1 and Playoff)
   Paula Spruill / Becky McCaskey (Div.# 2)
   Fall 2003    Debbie Tonks / Sharon Hall
   Fall 2010    Laura Beckham / Terry Gattiker (Div. # 1)
       Heather Kincaid / Connie Tulenko (Div. # 2 and Playoff)
   Spring 2011    Kellie Borders / Laura Beckhan (Div. #1 and Playoff)
     Christi Ward / Kristina Turner (Div. #2)
   Summer 2011    Cheryl Dean / Glara Seo (Div. #1)
     Robyn Mann / Denise Fulton (Div. #2 and Playoff)
   Fall 2011    Kay Keller / Jenni Reid
   Spring 2012    Laura Steadman / Lisa Kelly

7.0 Day

   Spring 1999    Meg Downs / Sharon Wong (Div. #1)
   Janet Darvill / Cindy Lane (Div. #2)
   Summer 1999    Sue Williams / Claudia Skidmore (Div. #1)
   Cindy McFadden / Brenda Lord (Div. #2)
   Fall 1999    Cookie Daniel / Betsy Chastain (Div. #1)
   Shari Messer / Lori Brown (Div. #2)
   Summer 2000    Janet Borders / Addy Miller
   Spring 2002    Janet Darvill / Addy Miller
   Spring 2008    Tonya Bell / Kathy Dover
   Spring 2010      Ana Gray / Hope Baldwin

7.0 Business

   Fall 1998    Penny Cook / Marina Singleton
   Spring 1999    Betty Milan / Carol Jean Hood
   Summer 2001    Joni Lee / Amy Gaynor
   Spring 2002    Tricia Bridges / Elizabeth Miller
   Summer 2002    Patricia Bridges / Sue Greer (Div. #1)
   Carrie Butler / Robin Stevens (Div. #2)
   Fall 2002    Meg Downs / Karen Klingel-Yu
   Spring 2003    Nikki Chester / Sharon Hall
   Fall 2003    Karen Klingel-Yu / Meg Downs
   Spring 2008    Laura Williams / Chris Risse (Div. #1 and Play Off)
     Diane Teague / Denise Horton (Div. #2)
   Summer 2008    Karen Tinsley / Deborah Dietzler
   Fall 2008  
   Spring 2009    Ruth Streer / Liz Streer (Div. #1)
     Donna Conner / Ellen Ellard (Div. # 2)
   Summer 2009    Natalie Cox / Mary Gilbert
   Fall 2009    Donna Conner / Ellen Ellard
   Spring 2010    Melynda McCutcheon / Carla Pannell
   Summer 2010    JoAnn Thorne / Misha Ahern
   Summer 2012    Venessa Dixon / Chris Kaniowski
   Fall 2012    Kristin Loiselle / Hannah Nelson
   Winter 2013    Cheryl Dean / Lisa O'Connor (Div. #1)
     Hannah Nelson / Debbie Golden (Div. #2 and Playoff)
   Spring 2013    Terry Gattiker / Ashley Orrell
   Summer 2013    Kala Jones McNair / Debbie Golden
   Fall 2013    Jacelyn McCall / Rachel Green (Div. #1)
     Kala Jones McNair / Debbie Golden (Div. #2 and Playoff)
   Winter 2014    Kala Jones McNair /Debbie Golden

7.5 Business

   Fall 1998    Sue Williams / Claudia Skidmore (Div. #1)
   Sook-Jin Reagan / Margaret Amason (Div. #2)
   Summer 2003    Valerie Beasley / Amanda Guffey
   Spring 2011    Donna Matthews / Pam Bruno
   Summer 2011    Christi Ward / Kristina Turner
   Fall 2011    Suzanne O'Malley / Patti Finkenhoefer (Div. #1)
     Carla Pennell Kristi Longmire (Div. #2)
   Spring 2012    Debbie Golden / Kala Jones

 

8.0 Day

   Summer 2012    Robyn Mann / Jill Haynes

 

8.0 Business

   Fall 2012    Jill Haynes / Robyn Mann
   Spring 2013    Carla Pannell / Phyllis Hunt

Back to top

MEN's Singles

3.0

   Summer 1999   Delwin Holeman (Div. #1)
  Gene Butt (Div. #2)
   Spring 2003   Jefferson Bautista
   Summer 2003   Russ Paul
   Fall 2003   Buck Watkins
   Spring 2008    Keith Adams
   Summer 2008    Joe Lease
   Fall 2008  
   Spring 2009    Greg Jacobs
   Summer 2009    David Lee
   Fall 2009    Camille Lebarbenchon
   Spring 2010    Ralph Bakowski
   Summer 2010    Richard Jasiulevicius
   Fall 2010    Mark Dodson
   Summer 2011    Brian Buss
   Fall 2010    Edward Smith
   Spring 2012    Ransome Sheets (Div. #1)
     Victor Morales (Div. #2)
   Summer 2012    Jonathan Ruhlen
   Fall 2012    Brad Langford
   Summer 2013    Edward Joaquin
   Fall 2013    Vishal Nayak
   Winter 2014    Joel Brooker

3.5

   Spring 1999    Fredric Davis
   Summer 1999    Kurt Badura
   Fall 1999    Bernie Schliter (Div. #1)
   Lorenzo Whatt (Div. #2)
   Spring 2000    Joe Bryant
   Summer 2000    Delwin Holeman
   Spring 2001    Christian Penny
   Summer 2001    Wendall Hamilton
   Spring 2002    Phil Whitlock
   Spring 2003    Chad Stanton
   Summer 2003    Chad Stanton
   Fall 2003    Bob Bohler
   Spring 2008    Andy Bartlett (Div. #1)
     Brad Sikes (Div. #2)
   Summer 2008    Rafael Navajas-Perez (Div. #1)
     Genaro Angeles (Div. #2)
   Fall 2008  
   Spring 2009    Chris Rabon (Div. #1)
     Josh Honea (Div. #2)
   Summer 2009    Genaro Angeles (Div. #1)
     Tom Collins (Div. #2)
   Fall 2009    Wes Peyton
   Spring 2010    Evan Elder
   Summer 2010    Josh Honea
   Fall 2010    Dave Chatterjee
   Spring 2011    Wes Peyton (Div. #1)
       John Campbell (Div. #2 and Playoff)
   Summer 2011    Evan Elder
   Fall 2011    Rodney Mathis (Div. #1)
     Evan Elder (Div. #2 and Playoff)
   Spring 2012    Brian Kolbus
   Summer 2012    John Campbell
   Fall 2012    Ray Joiner (Div. #1 and Playoff)
     Wes Peyton (Div. #2)
   Winter 2013    Brian Kolbus (Div. #1 and Playoff)
     Dango Nyugen
   Spring 2013    David Ward
   Summer 2013    Sean Ingham (Div. #1)
     David Barnhart (Div. #2)
   Fall 2013    Daniel Moore
   Winter 2014    Matt Quilter

4.0

   Spring 2008    Jason Nelson
   Summer 2008    Jason Nelson
   Falll 2008    
   Spring 2009    Ron Braxley
   Summer 2009    Jeffery Lybers
   Fall 2009      Alex White (Div. #1)
     Frederic David (Div. #2 and Playoff)      
   Spring 2010    Harrison Daniel (Div. #1)
     Frederic David (Div. #2 and Playoff)      
   Summer 2010    Jason Nelson
   Fall 2010    Jib Huh
   Spring 2011    Frederic David
   Summer 2011    Thomas Collins
   Fall 2011    Peter Coutu
   Spring 2012    Peter Coutu
   Fall 2012    Ben Lui
   Winter 2013    John Campbell
   Spring 2013    Brian Kolbus
   Summer 2013    Alex White
   Winter 2014    John Turner

4.5

   Spring 2012    Josh Skinner
   Summer 2012    Peter Coutu

Back to top

tballSENIOR MENS Singles 3.5

   Fall 2011    Howard Sugiuchi

 

tballMENS Doubles 6.0

   Summer 2008

   Rafael Navajas-Perez / Abe Ballard

   Falll 2008    Joe Lease / Lanse Patterson
   Spring 2009    David Ragsdale / Walker Horne
   Summer 2009    Arthur Snow / Kirby Amick
   Spring 2010    Josh Honea / Paul Moody

6.5

   Fall 2011    Dango Nguyen / Koti Nguyen
   Spring 2012    Phil Orrell / Danny Dixon

7.0

   Spring 2008    Adam Merz / Andy Bartlett
   Summer 2008    Dirk Schrader / Greg Benson
   Falll 2008    
   Spring 2009    Walter Horne / Nathan Horne (Div. #1)
     Jason Peevy / Mark Morton (Div. #2)
   Summer 2009    Tom Collins / Kem Caldwell
   Fall 2009      Duane Smith / Zachary Smith
   Spring 2010    Joe Lease / Greg Fender
   Summer 2010    Brandon Shelley / Keith Adams
   Summer 2012    Damian Kapcala / Alex Corley
   Fall 2012    Kyung-il Kang / Doki Kim
   Winter 2013    Josh Skinner / Lloyd Martin
   Spring 2013    John Geib / Matt Geib
   Fall 2013    Cameron Ellis / Matt Westmoreland

7.5

   Fall 2010

   Lanse Patterson / Wes Peyton

   Spring 2011    Brian Scott / Try Forehand
   Summer 2011    Danny Struble / Logan Brantley
   Fall 2011    Duane Smith / Zack Smith
   Spring 2012    Dango Nguyen / Koti Nguyen

Back to top

8.0

   Winter 2013    John Campbell / Jim Garrett
   Spring 2013    Damien Kapcala / Walter Horne

MIXED Doubles 6.0

   Summer 1999    Caryn / Travis Barman
   Fall 1999    Tammy / Bill Kemper
   Spring 2000    Denise Buffington / Skeeter Bush (Div.#1)
   Karen & Marc Emmi (Div. #2)
   Summer 2000    Jolene / Skeeter Bush
   Spring 2002    Lisa / Mike Van Drunen
   Summer 2002    Sonja / Andy Brady
   Spring 2003    Tammy / Bill Kemper
   Summer 2003    Sallie / Mike Mobley
   Fall 2003    Tammy / Bill Kemper
   Spring 2010    Missy Debreczeni / John Chambers
   Summer 2010    Meghan Elder / Evan Elder
   Fall 2010    Deborah Wier / Randall Tackett (Div. #1)
       Jan Madden / Peter Madden (Div. #2
   Spring 2011    Kristina Turner / John Turner (Div. #1 and Playoff)
       Evan Elder / Meagan Elder (Div. #2)
   Summer 2011    Diane Teague / Greg Teague
   Fall 2011    Bethany Iverson / Alex Corley
   Spring 2012    Pam Smith / Mitch Smith
   Summer 2012    Margo Reynolds / Kiley Reynolds
   Fall 2012    Bethany Iverson / Damian Kapcala
   Winter 2013    Melinda Walker / Daniel Walker
   Spring 2013    April Eubank / Randall Tackett
   Summer 2013    Amy Johnson / Jim Johnson
   Fall 2013    Kim Waters / Shawn Lomonaco

6.5

   Fall 1999    Kay / Lee Woolbright
   Spring 2000    Elaine Eternod / Jorge Vizcaya
   Spring 2001    Valerie / Tim Beasley
   Summer 2001    Jolene / Skeeter Bush
   Fall 2001    Renee Hammond / Richard Hathaway
   Spring 2002    Sue / Dan Greer
   Summer 2002    Georgia / Todd Horsley
   Spring 2008    Robin S. Lunsford / Keith Lunsford (Div. #1)
     Mary Engel / Dirk Schrader (Div. #2)
     Robin Smith / Bart Smith (Div. #3)
   Summer 2008    Casie Ollendick / Keith Adams (Div. #1)
     Pam Smith / Duane Smith (Div. #2)
   Fall 2008  
   Spring 2009    Ginger Dampier / Greg Fender (Div. #1)
     Sarah Carey / John Carey (Div. #2)
     Karen Tinsley / Arthur Snow (Div. #3)
   Summer 2009    Lori Dooley / Josh Dooley
   Fall 2009    Diane Teague / Greg Teague (Div. #1)
     Becky Peyton / Wes Peyton (Div. #2)   

7.0

   Fall 2009    Brooke Daniel / Harrison Daniel
   Spring 2010    Ginger Dampier/ Greg Fender (Div. #1 and Playoff)
     Becky Peyton / Wes Peyton (Div. #2)
   Summer 2010    Rebecca Beacham / Van Beacham
   Fall 2010    Hannah Harwood / Jason Nelson
   Spring 2011    Shelley Geib / John Geib
   Fall 2011    Cory DeLamater / Kurt Genteman
   Spring 2012    Kristina Turner / John Turner (Div. #1)
     Cory DeLamater / Kurt Genteman (Div. #2 and Playoff)
   Summer 2012    Kellie Borders / Wes Peyton (Div. #1 and Playoff)
     Robert Bryan / Sarah Bryan (Div. #2)
   Fall 2012    Emily Evilsizor / Brad Garrison
   Winter 2013    Angel Lindsey / Rodney Mathis
   Spring 2013    Kellie Borders / Wes Peyton
   Summer 2013    Sharon Avandts / Gary Avants
   Fall 2013    Kala Jones McNair / Ryan Baker

7.5

   Spring 2000    Emma /Albert Laing
   Spring 2008    Courtney Meadows / John Carey

8.0

   Spring 2010    Brooke Daniel / Harrison Daniel
   Spring 2011    Diane Brantley / Logan Brantley
   Summer 2012    Cory Delamater / Kurt Gentleman
   Winter 2013    Emily Evilzor / Brad Garrison   
   Winter 2014    Kala McNair / Ryan Baker

tballSENIOR MIXED Doubles 6.0

   Fall 2011    Ann Stoneburner / Robert Wyatt

Parent Child

10-12 yrs

   Fall 2010    Dave Chatterjee and Victor
   Spring 2011    Cory Delamater and Amelia
   Summer 2011    Britt Peacock and Gable

13-14 yrs

   Fall 2010    Dave Chatterjee and Rhea
   Spring 2012    Karen McCall and Chris

15-17 yrs.

   Fall 2010    Denise Buffington and Blair
   Summer 2011    Peter Maden and Daniel
   Spring 2012    John Geib and Tucker
   Summer 2012    David Daniel and Dempsey

Back to top

 

Back to top